Dragon Ball Online Minecraft
  RSS Feed   Mugen.pl on Youtube   Mugen.pl on DeviantART
 News  Regulamin  Download  Forum  Autorzy  Teraz jest 28 marca 2024, o 23:03
Mugen.pl, forum, samouczek,  mugenplanet

Strona główna forum » :: M.U.G.E.N Game Board :: » Mugen - Rozmowa Ogólna




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Treść
 Tytuł: Koniec mugena w Polsce ?
PostNapisane: 23 maja 2010, o 12:01 
Shery
System Operator
System Operator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sierpnia 2008, o 16:49
Posty: 559



Wiek: 35
Lokalizacja: Poland




Nagrody:
Gwiazdka Gwiazdka

No właśnie, dyskusja jest na tyle ważna że po części zależą od niej losy tego portalu.
Jak wiadomo Elecbyte wydaje ciągle kolejne RC swojego mugena.
Niestety silnik nie wnosi IMO kompletnie nic nowego.
Czemu ?

Postaram się to opisać od strony przeciętnego użytkownika tego portalu, tzw. początkującego (nie n00ba).

1. "Obsługa HD"

Kompletnie dobija mnie fakt że gra o tak niskich wymaganiach po zmianie rozdzielczości tak ssie mój procesor.
Po uruchomieniu gry komputer strasznie muli, zmienia się to w kolejnych wersjach ale muszę czekać na nie sporo czasu.


2. Zmiany względem wcześniejszych wersji.

"Nowe Menu" jest moim zdaniem ochydne, szare, brzydka czcionka, nie pasuje do klimatu gry, stare menu było ładne a czcionka była czytelniejsza.

3. Support.

Patrząc na stronę elecbyte.com z perspektywy człowieka, który kilka lat już siedzi w web-designu mam wrażenie że administratorem jest jakiś pawian (taka małpa).
Strona wygląda tragicznie, nei przyciągnie ona na pewno żadnego młodego, nowego użytkownika. Tym samym, target potencjalnych graczy jest uszczuplony do tych stałych bywalców portali takich jak naszl, mugenation, MI, itp.


4. Koncepcja nowej odsłony.

Kompletnie żadnych perspektyw, jakieś plany tam są ale wszyscy doskonale wiemy że i tak nie mają szans bo już po RC widać że nie mają wiedzy potrzebnej do zaprogramowania całościowo działającej aplikacji.

5. Niewiadomo co i kto ???

No właśnie, kto z was zna osobę podającą się za administratora serwisu ?
Kto jest w stanie potwierdzić że ludzie z ekipy to te same osoby, które stworzyły ten silnik ?
Na mój gust... Banda dzieciaków dorwała domenę po wygaśnięciu. I tyle na temat.

Mugen umiera i teraz jest kilka możliwości:

1. wszyscy, jako społeczność zaczniemy traktować go jako klasyka i zostaniemy
przy starej koncepcji postaci LOW RES
2. będziemy udawaćże na starym silniku z 98 roku (??) da się zrobić grę, która zawstydzi grafiką DX11...
3. pogodzimy się z tym że to stara, już neiciekawa gra i ktoś ruszy dupcię i napisze coś w tym stylu na zupełnie nowym silniku...


Zapraszam do rozmowy.

edit: TAK TAK TAK, nie jestem specjalistą do spraw mugena dlatego podaję temat pod rozmowę, zawarte tu mądrości to tylko moje luźne przemyślenia... :D

_________________
http://youtube.com/SheryPlay


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Koniec mugena w Polsce ?
PostNapisane: 23 maja 2010, o 20:15 
o lol
Normal Saiyan
Normal Saiyan
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 września 2009, o 15:03
Posty: 48



Wiek: 32




Nagrody:

1. Mi się wydaje że postacie LOW RES są spoko i są lepsze od HIGH RES(nie wiem czy dobrze napisałem)
2. Uważam tak samo jak Seifer czyli grafiką directa nie przewyższy
3. Dla mnie stary silnik jest super i myśle że nawet, gdy wyjdą nowe wersje to tylko je przetestuje i wróce do silnika z roku '98.

"KONIEC MUGENA W POLSCE" myślę że to raczej nie możliwe ponieważ jest bardzo dużo osób którzy wręcz ubóstwiają tą grę i np. jeżeli będą chcieli robić postacie to na pewno mają taki potencjał iż zdołają tej ciężkiej próbie. Ja osobiście w wakacje planuje przeznaczyć 1,5 miesiąca nad pracami nad moją postacią którą właśnie obmyślam. Ale to jest tylko moje zdanie więc proszę go nie krytykować ,ponieważ Shery po to założył ten temat żeby poznać zdanie ludzi :)

_________________
Cierpliwość.... - u mnie jej mało...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Koniec mugena w Polsce ?
PostNapisane: 24 maja 2010, o 01:51 
.sln
Moderator
Moderator

Dołączył(a): 29 sierpnia 2008, o 18:21
Posty: 135



Wiek: 33




Nagrody:
Konkurs Dzień Dziecka

Seifer napisał(a):
ponieważ wciąż jest paru zapaleńców


no właśnie PARU

o lol napisał(a):
jest bardzo dużo osób którzy wręcz ubóstwiają tą grę


Powiedzmy sobie szczerze w Polsce tych osób jest bardzo mało, jeżeli było by ich dużo to nie musiałbym każdej osobie tłumaczyć co to jest mugen kiedy pada hasło dawajcie zagramy w jakąś fajną gierkę która pójdzie na moim kompie z lat młodości mojej babci.
Myślę więc, ze opcja nr 3 jest najodpowiedniejsza w tym całym zestawieniu.Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Lata świetności mugen ma za sobą i trzeba się z tym pogodzić, nastaje po prostu jego koniec i tyle .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Koniec mugena w Polsce ?
PostNapisane: 24 maja 2010, o 16:14 
Revan
Kaioken
Kaioken
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sierpnia 2008, o 23:10
Posty: 106



Wiek: 31
Lokalizacja: Poland




Nagrody:

Szczerze to uważam, że Mugen padł parę lat temu. Jednakże powinniśmy wspierać ludzi, którzy nadal tworzą - ponieważ gdyby nie Mugen to myślę, że nikt z nas nie pojawiłby się na tym forum. Ja proponuje zmienić formułę forum, zachęcić nowych ludzi - wtedy może uda nam się reaktywacja Mugena.

_________________
[*][*][*] Mateusz B. (24.12.1985 - 14.02.2009) [*][*][*]
[*][*][*] Michał K. (28.08.1992-29.03.2011) [*][*][*]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Koniec mugena w Polsce ?
PostNapisane: 24 maja 2010, o 18:33 
Alien-San
Content Admin
Content Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 września 2008, o 11:44
Posty: 124



Wiek: 124
Lokalizacja: Poland




Nagrody:

Hmm jako wasz jedyny reprezentant na scenie zagranicznej(reszta nieaktywna) mam obowiązek coś robić w kierunku aby reaktywować mugena. Szczerze mówiąc, na BLM nie ma czasu - bynajmniej teraz. Ale jeśli znalazłbym czas (czerwiec-sierpień) to na pewno z chęcią będę was reprezentował jak najlepiej, i postaram się wydać Burst Limit Mugen,w jak najszybszym czasie! DX11 - to wiadomo nowa technologia, ale o to właśnie chodzi w mugenie - że my szarzy ludzie możemy edytować i tworzyć! Nic nie daje nam czegoś takiego, bynajmniej w tak łatwej formie. Więc ja jestem za aby dążyć do tego aby mugen odrodził się na nowo. A Shery zrobił już wszystko co możliwe z jego strony, czas na mnie.

_________________
Obrazek
Powiększ obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Koniec mugena w Polsce ?
PostNapisane: 24 maja 2010, o 20:32 
Revan
Kaioken
Kaioken
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sierpnia 2008, o 23:10
Posty: 106



Wiek: 31
Lokalizacja: Poland




Nagrody:

Alien sory, ale hype na BLM przerodził się w zrezygnowanie. Wątpie by ktokolwiek poważny jeszcze niecierpliwie czekał na wydanie tej - jakże obiecującej - edycji Mugena. Tak jak pisałem wyżej - trzeba zakasać rękawy, sprowadzić tu ludzi, którzy będą tu nie tylko z powodu Mugena a z powodu klimatu forum (tak jak np: ja, pomimo że klimat się jakoś ulotnił - trzymają mnie wspomnienia) i wtedy spróbować przekonać ich do Mugena. Taka jest prawda - w dzisiejszych czasach pasjonatów Mugena jest bardzo mało i ta liczba wciąż się zmniejsza. Ja jestem za restrukturyzacją forum, i powiem, że jeśli będe potrzebny - sam wezmę się do pomocy. Shery musisz coś postanowić - odezwij się do rochala, niech on zadecyduje.

_________________
[*][*][*] Mateusz B. (24.12.1985 - 14.02.2009) [*][*][*]
[*][*][*] Michał K. (28.08.1992-29.03.2011) [*][*][*]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Koniec mugena w Polsce ?
PostNapisane: 25 maja 2010, o 11:11 
Veg
Sprites Creator
Sprites Creator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sierpnia 2008, o 08:30
Posty: 81



Wiek: 33
Lokalizacja: Poland




Nagrody:

Jako osoba która kiedyś się udzielała na scenie polskiej jak i również zagranicznej powiem tak myślę że koniec to jest od kilku już lat niestety. Jedynie to ze ZGT, DGZ robią wciąż postacie DB (nowe wersje Goku, Vegeta itd.) trzyma mugena jeszcze przy życiu że tak powiem. Oczywiście Polacy też robią "coś" np. BLM na to czekam ;) . Choćby z tego względu że wiem ile na to czasu swojego wolnego trzeba poświęcić na zrobienie tego.

Cytuj:
Brakuje tu trochę spritów itp. co by nawiązywało do mugena. Baner jest taki prosty.

Nie sądzę by wrzucenie spritów do banera cokolwiek zmieniło ;] trzeba się z tym pogodzić i tyle.

Wiem że to już może nie na temat ale podam jeden przykład.
Jeśli masz PS3, XBOX360 z pełnym zestawem gier do wyboru a M.U.G.E.N.A 2D co wybierzesz??
To oczywiste że większość wybierze Konsole. Takich dzieciuchów jak teraz się rodzą nie zadowolisz już takim czymś jak mugen. Czasy się zmieniły i spojrzenie na konkretne rzeczy są bardzo zróżnicowane.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Koniec mugena w Polsce ?
PostNapisane: 25 maja 2010, o 17:45 
Revan
Kaioken
Kaioken
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sierpnia 2008, o 23:10
Posty: 106



Wiek: 31
Lokalizacja: Poland




Nagrody:

Veg napisał(a):
Jeśli masz PS3, XBOX360 z pełnym zestawem gier do wyboru a M.U.G.E.N.A 2D co wybierzesz??
To oczywiste że większość wybierze Konsole. Takich dzieciuchów jak teraz się rodzą nie zadowolisz już takim czymś jak mugen. Czasy się zmieniły i spojrzenie na konkretne rzeczy są bardzo zróżnicowane.


Dlatego oczywistya jest reorganizacja forum - Mugen nie ciągnie już praktycznie nikogo (sorry, ale to prawda) i dlatego samo forum umiera. Pojawią się ludzie - nauczymy ich Mugena. Czas rozpocząć krucjatę hyhy

_________________
[*][*][*] Mateusz B. (24.12.1985 - 14.02.2009) [*][*][*]
[*][*][*] Michał K. (28.08.1992-29.03.2011) [*][*][*]


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » :: M.U.G.E.N Game Board :: » Mugen - Rozmowa Ogólna


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron

Created by Mugen.pl Team 2001/2010
Site is XHTML 1.0 Validated
Proudly powered by phpBB engine © 2007 phpBB Group