Dragon Ball Online Minecraft
  RSS Feed   Mugen.pl on Youtube   Mugen.pl on DeviantART
 News  Regulamin  Download  Forum  Autorzy  Teraz jest 19 kwietnia 2024, o 20:57
Mugen.pl, forum, samouczek,  mugenplanet

Strona główna forum » :: M.U.G.E.N Game Board :: » Mugen - Rozmowa Ogólna




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Treść
 Tytuł: Mowy pomysł na Mugena
PostNapisane: 25 listopada 2008, o 19:51 
dAVI1
Kaioken
Kaioken
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 listopada 2008, o 23:08
Posty: 182



Wiek: 32
Lokalizacja: Poland




Nagrody:

Witam,
Długo myślałem, czy zacząć ten wątek, ale doszedłem do wniosku, że może to was zaciekawić.

Wszyscy wiemy co to jest gra na silniku mugen. Tryb "Arcade" itd. Lecz gdyby powstała gra na tym silniku przedstawiająca historie poszczególnych postaci? Np: Gohana? Walka na ziemi z Raditz, potem z Nappa, wyprawa na Namek i walka ze Specjalnym oddziałem tzn. Guldo czy Recoom itd... Między walkami krótkie wstawki filmowe, które obrazowały by przebieg prostej fabuły.

Można by zbudować taka historie dla kilku postaci co moim zdaniem jest wykonalne. Dla każdego była by to na pewno dobra zabawa i coś nowego.

Poza tym reszta trybów z każdego mugena, dobra grafika, dużo charów i co najważniejsze kompletnych tzn: Gohan boy, Gohan Namek, Gohan normal, Gohan ssj1, ssj2, Gohan Adult, sayman i mistic i tak dla każdej postaci.

Moje pytanie brzmi, czy podoba się wam taki pomysł i czy to w ogóle da się zrealizować??? ( tu pytanie do ekspertów tylko )
Pozdro :ympeace:

_________________
...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mowy pomysł na Mugena
PostNapisane: 25 listopada 2008, o 20:12 
Cinek
Char Creator
Char Creator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sierpnia 2008, o 20:22
Posty: 174



Wiek: 34




Nagrody:

Większość z twoich pomysłów dałoby się zrealizować bez problemu po prostu ustawiając odpowiednio kolejność walk w trybie arcade i przypisując danym postaciom adekwatne areny (ofc trzeba by "tylko" zrobić cały ten stuff : P ). Gorzej tylko z "ewolucją" wybranej postaci w miarę postępów w grze, może i da się to zrobić, nie takie cuda z tym starym silniczkiem niektórzy wyczyniali, ale wymagałoby to zapewne sporej wiedzy :ar! Tak samo z fabularnymi wstawkami - intro i ending no to sprawa oczywista, ale pomiędzy walkami... :-?

_________________
Obrazek
Powiększ obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mowy pomysł na Mugena
PostNapisane: 25 listopada 2008, o 20:18 
Gokax
Super Saiyan 2
Super Saiyan 2
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sierpnia 2008, o 21:23
Posty: 459



Wiek: 31
Lokalizacja: Poland




Nagrody:

Tez nad tym kiedys myslalem jednak osobiscie nie jestem jeszcze tyle dobry by to zrobic i nie wiem czy przynajmniej w 60% da sie to zrealizowac.
Takie cos jest w grach na konsole wiec pewnie wielu o tym myslalo. Jendak wg mnie sa takie oto problemy z tym:
-ewolucja postaci wraz z walkami
-filmiki pomiedzy rundami
-walka z odpowiednio poustawianymi przeciwnikami, da sie ustawic kolejnosc i steage jednak nic nie slyszalem o zaleznosci od postaci jaka ma p1.

_________________
Last
Obrazek
Powiększ obrazek

Obrazek
Powiększ obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mowy pomysł na Mugena
PostNapisane: 25 listopada 2008, o 21:16 
dAVI1
Kaioken
Kaioken
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 listopada 2008, o 23:08
Posty: 182



Wiek: 32
Lokalizacja: Poland




Nagrody:

Domyśliłem się, że to będą problemy, wiem, że niektóre postacie mają wstawki filmowe podczas ataków np: Future Trunks by Ssonic, co gdyby dało się ustawić, żeby filmik włączał się podczas walki z konkretnym przeciwnikiem? np : po walce Gohan ssj1 vs Perfect Cell, na początku włączał się filmik obrazujący przemianę w ssj2, potem rozpoczynała by się walka, a po pokonaniu potwora filmik obrazujący walkę na fale uderzeniowe i koniec Cella.

Ewolucja to największy orzech do zgryzienia, nie mam pojęcia czy dało by się zrobić, żeby pomiędzy poszczególnymi walkami postać by się zmieniała w ustalony z góry sposób. Dlatego ciekaw jestem co na to ludzie którzy się na tym znają, jestem ciekaw zdania na ten temat Alien san.

Pozdro :ympeace:

_________________
...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mowy pomysł na Mugena
PostNapisane: 25 listopada 2008, o 22:44 
Alien-San
Content Admin
Content Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 września 2008, o 11:44
Posty: 124



Wiek: 124
Lokalizacja: Poland




Nagrody:

Hmm w twoich pomysłach nie widze nic nowego :D nad wszystkim juz myslalem dosc dawno temu

Sprawa wyglada nastepujaco:

Po 1 nie istnieje cos takiego jak przerywniki/filmy miedzy walkami... jedynie intro i endings co wystepuje tylko an poczatku i na koncu wiadomo :P

Nie mozna sobie dla kazdej postaci przyypisac innych przycywnikow...mozna jedynie zrobic Edycje "Goku story" ktora polegala by na tym iż, mamy jedna postac mianowicie Goku wraz z transformacjami(uzytych w odpowiednich sagach/walkach) i walczymy przeciwko postaciom z calej seri DBZ....no ale minusem jest to ze gramy tylko jedna postacia no ale miala byc rozbudowany gameplay, nowe ataki ukazywaly by sie wraz z nowa walka, moze dla przykladu dopiero w walce z Kid Buu Goku moze uzyc Genki Dama, i na ekraniku pokazuje sie komunikat new attack avaible... XD :P co do "goku story" moglbym cos takiego zrobic ale czy by mialo to sens?

PS: cos sobie wymyslilem mozna postacie(ktorymi bysmy grali) zrobic osobno i tylko by sie podmienialo postac wraz z plikiem walk i filmikow i mamy inna postac :D
Pozdrawiam i czekam na wasze opinie, co myslicie o "Goku Story"? XD

_________________
Obrazek
Powiększ obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mowy pomysł na Mugena
PostNapisane: 26 listopada 2008, o 08:35 
Kenji Kusanagi
Kaioken
Kaioken

Dołączył(a): 27 sierpnia 2008, o 21:03
Posty: 118



Wiek: 32




Nagrody:

Ja znam lepszy pomysł...NIech ktoś zrobi SNK vs Dragon Ball :P


A może Audi vs BMW albo Majtki vs Bokserki.
Plx no spam, takie posty to nie tutaj. Słowne ostrzeżenie - Volciu

_________________
[url=http://steamcard.com/]Obrazek
Powiększ obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mowy pomysł na Mugena
PostNapisane: 26 listopada 2008, o 09:34 
dAVI1
Kaioken
Kaioken
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 listopada 2008, o 23:08
Posty: 182



Wiek: 32
Lokalizacja: Poland




Nagrody:

Właśnie o tryb "story" mi chodzi xD. Podoba mi się ten pomysł tylko szkoda, że nie mogło by być więcej postaci, ale ta opcja z podmienianiem plików to też jakieś wyjście.

Nowe ataki i przemiany to dobry pomysł. Np: Po walce goku normal vs Frezer, na Namek na początku następnej walki z tym samym przeciwnikiem wyświetlił się komunikat "SSJ mode available " i będzie można zmienić się w super sayana.

Wiem, że ameryki nie odkryłem xD ale w końcu może znajdzie się ktoś kto spróbuje temu zadaniu podołać :)

Kenji Kusanagi napisał(a):
Ja znam lepszy pomysł...NIech ktoś zrobi SNK vs Dragon Ball :P


Hmm... Co do tego to nie jestem zwolennikiem mieszania poszczególnych sag. Ale na pewno jak by coś takiego powstało to bym to sprawdził.

_________________
...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mowy pomysł na Mugena
PostNapisane: 26 listopada 2008, o 16:01 
Kenji Kusanagi
Kaioken
Kaioken

Dołączył(a): 27 sierpnia 2008, o 21:03
Posty: 118



Wiek: 32




Nagrody:

dAVI1 napisał(a):
Kenji Kusanagi napisał(a):
Ja znam lepszy pomysł...NIech ktoś zrobi SNK vs Dragon Ball :P


Hmm... Co do tego to nie jestem zwolennikiem mieszania poszczególnych sag. Ale na pewno jak by coś takiego powstało to bym to sprawdził.

To zagraj w Capcom vs SNK, Marvel vs Capcom i SNK vs Capcom...Mieszanki różnych firm są najlepsze.

_________________
[url=http://steamcard.com/]Obrazek
Powiększ obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » :: M.U.G.E.N Game Board :: » Mugen - Rozmowa Ogólna


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron

Created by Mugen.pl Team 2001/2010
Site is XHTML 1.0 Validated
Proudly powered by phpBB engine © 2007 phpBB Group